Proč studovat v zahraničí

Získáš mezinárodně uznávaný titul

Na rozdíl od českých univerzit mají britské vysoké školy vybudované jméno po celém světě. Pokud vystuduješ jeden z bakalářských nebo magisterských oborů na našich partnerských univerzitách, nebudeš mít nikde ve světě problém s uznáním svého titulu. Britský titul Ti naopak mnoho dveří otevře.

Naučíš se skvěle anglicky

Jelikož budeš angličtinu využívat každý den, velmi rychle si ji osvojíš téměř na úrovni rodilého mluvčího. Umíš-li velmi dobře anglicky, otevírá se Ti najednou celý svět. A to nemluvíme jen o pracovním trhu, ale také o business partnerech, zahraničních přátelích a zkušenostech na mezinárodních projektech.

Získáš dovednosti z praxe

Studium na britských univerzitách je zaměřeno na praktických znalostech a práci v týmu. Nestane se Ti tedy, že se několik let učíš pouze teorii a poté nevíš, jak se v „tom opravdovém světě“ zachovat. Při studiu je také běžná praxe, která je většinou placená. Uplatnění znalostí a dovedností z praxe je nedocenitelnou součástí studia v zahraničí.

Máš jistotu, že si najdeš práci

Po vystudování zahraniční univerzity máš skoro o polovinu větší šanci najít si práci, kterou chceš. Podle statistik si 95 % absolventů britských škol najde do půl roku od ukončení studia odpovídající práci v oboru, který vystudovali.

Budeš se pohybovat v mezinárodním prostředí

Studium v zahraničí je skvělou příležitostí k tomu, abys poznal/a jinou kulturu, mezinárodní prostředí a navázal/a vztahy s lidmi z celého světa. Pro tvoji práci bude velkou výhodou, že se umíš pohybovat v mezinárodním prostředí a máš kontakty po celém světě.

Vystuduješ jakýkoliv obor, který Tě zajímá

Na britských univerzitách můžeš vystudovat klasické obory jako management, právo nebo architekturu, ale můžeš také vystudovat Event management, Fashion Design nebo Digital Cinema Engineering. Zaměřit se můžeš na cokoliv, třeba na design jachet nebo management adrenalinových sportů. Každý si tedy vybere přesně to, co ho zajímá.