Bakalářem za rok? Buď top s top-up degree

Všichni, kdo mají za sebou studium nadstavby na vyšší odborné škole, marně hledají motivaci ve druhém ročníku vysoké školy, nebo mají „AP degree“ ze zahraničí, mohou ušetřit léta mládí a udělat si bakaláře za pouhý jeden rok. Utopie? Ne. Anglie.

Co je Top-up studium a proč do něj jít?

Top-up studium je ekvivalentem posledního ročníku bakaláře. Zatímco čeští bakaláři na svůj diplom dosáhnou za tři roky, Top-up variantu můžeš mít hotovou už za jeden rok. Top-up studium nejčastěji nabízejí univerzity v Anglii a je přizpůsobený studentům, kteří už v minulosti ukončili vyšší odborné vzdělání a jsou certifikovaní specialisté (Dis). (V zahraničí známé jako Academy Profession (AP).  Do programu se dostaneš i jako student klasického druhého ročníku VŠ z Česka. Předpokládá se tedy, že o probíraném oboru už něco víš a nechceš trávit mládí na přednáškách, kde posloucháš dokola znovu to samé


Co v rámci Top-up studovat?

V Anglii je nabídka zajímavých oborů tak široká, že se ti z toho může zatočit akademická hlava. Výběr ti ale usnadní jedna podmínka k přijetí. Tvůj Top-up obor v Anglii musí být podobný dosavadnímu oboru vzdělání. Takže pokud jsi doteď vládl/a chemii, už z tebe bohužel nemůže být v rámci Top-up módní návrhář.


Podmínky

Přijímací proces je podobný jako na běžný bakalářský obor v UK. Spočívá v napsání motivační eseje a dodání doporučení. K tomu přidáš svůj diplom z VOŠ a prokážeš znalost angličtiny na minimální úrovni B2. S biflováním typických otázek na přijímačky tady moc nepočítej. Britské univerzity víc zajímá tvá osobnost, motivace a předešlé zkušenosti. My v UniLink už jsme si přijímacím procesem prošli, a tak tě na ně rádi připravíme. 

Léta mládí nemusíš prosedět v lavicích. Neztrácej čas a získej diplom s Top-Up degree. A pokud se ti takhle efektivní studium zalíbí, je tu ještě jedna dobrá zpráva. V Anglii si můžeš za pouhý rok dodělat i magisterský titul. Rozjezd kariéry máš tedy za rohem. A ještě předjedeš konkurenci. 

Sdílej článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Přečti si víc o studiu v zahraničí

5 “P” aneb Proč studovat univerzitu v Dubaji

Dubaj, město zaslíbené. Písčité pláže, moderní mrakodrapy, luxus. Jedná se o tvoji oblíbenou nebo vysněnou dovolenkovou destinaci? A napadlo tě někdy, že tu můžeš bez problémů studovat a nastartovat nejen svoje vzdělání, ale i kariéru?

Read More »

Stále váháš?
Spoj se s námi

Je to první krok ke společné schůzce. My se na tvůj příběh podíváme, posoudíme, co pro tebe můžeme udělat a co nejdřív se ozveme zpátky. Tvoji rodiče s námi budou v klidu, máme se čím pochlubit.