Studium v zahraničí tě nezruinuje. Naopak.

Jak funguje školné v Irsku a kdo může studovat zcela zdarma?

Irsko se stalo nejdostupnější anglicky mluvící destinací pro studium v Evropské Unii. Školné je na místních veřejných vysokých školách a univerzitách hrazeno irskou vládou. Studenti si hradí pouze tzv. “Student Contribution Fee”, na které lze získat plný grant (podobný stipendiu) a díky tomu můžeš v Irsku studovat zcela zdarma.

1

Školné na univerzitách závisí na zvoleném oboru, typu studia i na národnosti studenta.

2

Studenti států EU a EEA mohou studovat bakalářské obory zcela zdarma.

3

Studenti EU a EEA neplatí školné, platí pouze roční příspěvek tzv. “Student Contribution Fee” 3 000€.

4

Na tzv. “Student Contribution Fee” 3 000€ můžeš ale získat plný grant (podobný stipendiu), pokud se příjem tvých rodičů pohybuje pod 49 000€ hrubého příjmu ročně (1 250 000 Kč). Pokud tedy tví rodiče vydělávají pod tuto hranici, můžeš v Irsku vystudovat bakaláře zcela zdarma.

5

Za magisterské studium zaplatíš v průměru od 4 000€ do 9 000€. Horní hranice se týká především technologických oborů a studia medicíny, čemuž odpovídají i vysoké nástupní platy absolventů.

6

Část magisterského školného je možné pokrýt stipendii. Každá univerzita má jiné podmínky jeho získání a my ti rádi pomůžeme zjistit tvé možnosti.

Kolik stojí život v Irsku?

Náklady na život se v Irsku pohybují mezi 550€ až 1 000€. Ve větších městech se může částka vyšplhat k horní hranici.

Studentský život v pohodě utáhneš z brigády při univerzitě na částečný úvazek. Tu není problém získat, ani odmakat. Budeš dostávat minimálně 10,10€ na hodinu (260 Kč). I k tomu máme pár dobrých rad, kdy s prací při škole začít a kde ji hledat. Ozvi se nám a rádi ti pomůžeme.

Stipendia

Část magisterského školného je možné pokrýt stipendii. Každá univerzita má jiné podmínky jeho získání a my ti rádi pomůžeme zjistit tvé možnosti.

Stále váháš?
Spoj se s námi

Je to první krok ke společné schůzce. My se na tvůj příběh podíváme, posoudíme, co pro tebe můžeme udělat a co nejdřív se ozveme zpátky. Tvoji rodiče s námi budou v klidu, máme se čím pochlubit.